65. Nowa Huta. Dlaczego Nie?!

Happysad

Happysad już od 20 lat cieszy swoją twórczością fanów, których kolejne pokolenia podczas koncertów wspólnie z muzykami śpiewają największe przeboje zespołu. Kolejną okazją do spotkania z jednym z najpopularniejszych rockowych bandów będzie koncert plenerowy z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! 26 września ze sceny na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków “Wschód” przy os. Szkolnym 39, z ust wokalisty grupy Kuby Kawalca zabrzmi tradycyjne wezwanie do publiczności: Zróbcie hałas! Początek koncertu o godzinie 19.

Nowohucki występ będzie pierwszą w Krakowie okazją, by na żywo usłyszeć odrzutowce – utwory wcześniej niepublikowane i kowery, czyli nowe wersje starych songów grupy. Zespół zaprezentował je fanom na dwupłytowym, jubileuszowym wydawnictwie Odrzutowce i kowery, który ujrzał światło dzienne na przełomie sierpnia i września tego roku. Prócz nich muzycy zaprezentują utwory, które ukazywały się na wydanych wcześniej 8 studyjnych płytach.

Koncert Happysad to przepełnione pozytywną energią, bijącą od zaprzyjaźnionych ze sobą i świetnie się rozumiejących muzyków wydarzenie muzyczne, które pozostanie w pamięci nie tylko młodej nowohuckiej publiczności. Warto we wrześniowe niedzielne popołudnie odwiedzić teren MOS Kraków „Wschód”, by zobaczyć widowisko, które z pewnością nie będzie Made in China, jak brzmi tytuł jednego z utworów grupy.

Udział w koncercie jest bezpłatny, ale ze względu na obowiązujące wytyczne sanitarne, liczba miejsc jest ograniczona.

Wydarzenie odbędzie się w ramach aktualnego reżimu sanitarnego ustalonego na czas epidemii COVID-19. Widzowie zobowiązani są do samodzielnego zapewnienia sobie odpowiednich środków ochrony osobistej.

Uwaga! Organizatorzy nie zapewniają dla wszystkich miejsc siedzących. 

Prowadzenie koncertu: Lidia Jazgar

Koordynator cyklu: Ireneusz Raś – poseł na Sejm

Organizatorami wydarzenia są: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – Dzielnice: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków “Wschód”

Koncert odbywa się przy wsparciu Miasta Kraków. 

Partnerzy cyklu: PPU „Fares” Sp. z o.o., Agencja Art. Blue

Patronat medialny: Głos. Tygodnik Nowohucki, Radio PLUS, TVP Kraków, Kraków.pl

 

Kontakt:
Dział Imprez i Promocji
Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta
tel. 504 419 164
imprezy@krakownh.pl