Debata “Pytania o Małopolskę”: Metropolia Krakowska. Kto zyska? Kto straci?

Zapraszamy 27 marca o godz. 18.00 do Studia im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków.

Metropolia Krakowska. Kto zyska? Kto straci? O to zapytamy 27 marca o 18.00 na antenie Radia Kraków w debacie otwartej z cyklu “Pytania o Małopolskę”.
Jak będzie wyglądać Małopolska za 10 lat? Czy kolej będzie krakowskim metrem a Małopolska stanie się europejską Doliną Krzemową?

Na pytania odpowiedzą przedstawiciele władz regionu i eksperci:
Jacek Krupa – marszałek województwa małopolskiego
Bogusław Król – wójt  Zielonek
Witold Słomka – burmistrz Świątnik Górnych
prof. Łukasz  Mamica – wydział Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego
dr Aleksandra Faron – Zakład Systemów Transportowych Politechniki Krakowskiej
dr Janusz Jeżak – Stowarzyszenie Urbaniści Polscy

Ty także możesz wziąć udział w dyskusji! Przyjdź do Studia im. Romany Bobrowskiej we wtorek 27 marca o 18.00, zadawaj pytania i wyraź swoje zdanie. Wstęp na debatę jest wolny.

W “Pytaniach o Małopolskę” chcemy rozmawiać o obecnej kondycji poszczególnych subregionów Małopolski – największych osiągnięciach ostatnich lat, wizjach przyszłości, ale także o problemach, z którymi wszyscy spotykamy się na co dzień. Wśród tematów naszych rozmów z ekspertami znajdą się m.in. ekologiczny transport, ścieżki rowerowe, innowacje, rozwój przedsiębiorczości, turystyka, rynek pracy czy wykorzystanie funduszy unijnych.

Wspólnie z zaproszonymi gośćmi, mieszkańcami Krakowa i Małopolski podsumujemy najważniejsze sprawy z życia społecznego i gospodarczego, a także wyznaczymy cele i kierunki na przyszłość.