Idź 1 września z „Żeromskim” po zdrowie

Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego obchodzi w tym roku 65. rocznicę powstania. Jednym z elementów obchodów jubileuszu będzie marsz nordic walking organizowany z myślą m.in. o krakowskich seniorach.

Marsz dla zdrowia, czyli marsz nordic walking odbędzie się 1 września. Start zaplanowano na godz. 9, ale zanim uczestnicy wyruszą na trasę organizatorzy zaplanowali dla nich sporo ważnych i ciekawych atrakcji: instruktaż prawidłowej techniki nordic walking, testy wysiłkowe, prelekcje fizjoterapeutyczne: jak chodzić, spać, siedzieć czy dźwigać zakupy w taki sposób, żeby jak najmniej obciążać główną podporę naszego ciała.

Szpital zaprasza do udziału w marszu nie tylko seniorów, ale także ich dzieci i wnuki. Osoby, które nie mają kijków będą mogły wypożyczyć potrzebny sprzęt na miejscu. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników marszu będą czuwać pielęgniarki i lekarze.

Udział w marszu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest jednak ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja chętnych jest prowadzona pod nr tel. 12/622-92-47 i za pośrednictwem poczty elektronicznej: agorska@zeromski-szpital.pl. Szczegóły i regulamin są dostępne na stronie internetowej lecznicy: www.zeromski-szpital.pl