Lato w mieście też jest super! – zobaczcie co na Was czeka

Pierwsze oznaki lata nadciągnęły nad Kraków. Wysokie temperatury sprawiły, że krótkie rękawki i spodenki wróciły do łask, a nasze myśli uciekają ku wakacyjnym planom. Być może część rodziców zaplanowała już wyjazdy swoich pociech na kolonie, do rodziny na wieś, a może na wspólny urlop za granicą. Tych rodziców, którzy jeszcze takich planów nie mają, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza do zapoznania się z ofertą Akcji Lato 2019, bogatej w całe mnóstwo warsztatów i wycieczek po Krakowie i okolicach, bo „w mieście też jest super!”.

W wakacyjnej ofercie klubów Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta nie zabraknie uwielbianych przez dzieci wycieczek do fascynujących miejsc rozrywki, nauki i kultury. Dzieci odwiedzą m.in. HistoryLand – czyli wystawę prezentującą historię Polski wykonaną z klocków Lego® oraz galerię figur stalowych, kryjące w sobie tajemnice prahistorii Muzeum Archeologiczne w Branicach, skupione wokół najbardziej popularnego krakowskiego wypieku – Muzeum Obwarzanka, pełen naukowych ciekawostek Ogród doświadczeń, miejsce pełne sztuki w multimedialnej formie, czyli Artetekę, czy królestwo wspaniałych zwierzaków, czyli ogród zoologiczny. Kolorowy i dźwiękowy świat egzotycznej przyrody odkryją uczestnicy wycieczki do Papugarnii. Jeden z Klubów zabierze dzieci do Muzeum Fonografii i Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Nie zabraknie także wyjść do miejsc przeróżnych aktywności ruchowych – parku trampolin, kręgielni, ścianek wspinaczkowych, basenów, na laserowy paintball, do wrotkarni, rozmaitych sal zabaw i parków rozrywki.

W programie półkolonii znajdą się też wyjścia do kina, pikniki, wycieczki nad Zalew Nowohucki, do Parku Jordana, poszukiwanie papuaskich śladów w Wioskach świata, spacery po Krakowie. Ochłody doda przyjemny wiaterek podczas rejsu po Wiśle.
Podczas wakacji w Klubach Ośrodka Kultury dzieci na pewno nie będą narzekać na nudę. Oprócz wyjść Instruktorzy przygotowali dla nich moc warsztatów – plastycznych, ruchowych, cyrkowych, teatralnych, a nawet mydełkowych, cukierkowych i anglojęzycznych. W części z Klubów na uczestników czekać będą stoły do ping-ponga i piłkarzyków oraz rozmaite planszówki.

Akcja Lato realizowana będzie w tym roku w 12 klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, w zaplanowanych przez Kluby turnusach począwszy od początku wakacji, aż do ostatniego tygodnia sierpnia.

Szczegółowy program wraz z informacją o kosztach oraz dokumenty do pobrania można znaleźć na WWW.KRAKOWNH.PL.