Mała Książka – Wielki Człowiek

Z satysfakcją pragnę poinformować, że dla mieszkańców naszego miasta Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie jest realizatorem projektu Mała Książka – Wielki Człowiek, organizowanego przez Instytut Książki.

Każdy trzylatek, który zostanie zapisany do Biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu ich dziesięciu – zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Zależy nam by dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców projektu, dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o możliwość wyeksponowania załączonego plakatu na tablicach informacyjnych Rady Dzielnicy. Będzie nam także niezmiernie miło jeśli poinformują Państwo mieszkańców dzielnicy o naszym działaniu poprzez serwisy internetowe, media społecznościowe oraz samorządowe wydawnictwa.

Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami projektu w serwisie rajska.info .