Memento Vitae 2018 – koncert

WALDEMAR DOMAŃSKI
DYREKTOR OŚRODKA KULTURY
BIBLIOTEKA POLSKIEJ PIOSENKI

oraz
DOROTA IWANICKA
DYREKTOR ZARZĄDU CMENTARZY
KOMUNALNYCH W KRAKOWIE

zapraszają

na wyjątkowy koncert bez bisów i oklasków Memento Vitae 2018 1 listopada (czwartek) 2018 r., godz. 19:00 Cmentarz Rakowicki w Krakowie (wejście od ul. Prandoty)W dniu 1 listopada 2018, o godz. 19.00 Biblioteka Polskiej Piosenki przy współpracy z Zarządem Cmentarzy Komunalnych w Krakowie organizuje czwartą edycję koncertu „Memento Vitae”, który odbędzie się na Cmentarzu Rakowickim i w swej wymowie ma być apoteozą życia w obliczu śmierci. Chcemy tym samym przypomnieć i zaznaczyć różnice pomiędzy dniem 1 i 2 listopada, podkreślając radosny charakter Dnia Wszystkich Świętych.

Do udziału w koncercie zaproszeni zostali wyjątkowi artyści: w rolę narratora wcieli się Waldemar Domański, śpiewać będą Iwona Loranc, Ewa Uryga,  Mirosław Czyżykiewicz i Sławek Uniatowski, a towarzyszyć im będzie dziewięcioosobowy zespół instrumentalny w składzie: 

Bartłomiej Szułakiewicz – instrumenty klawiszowe
Mateusz Gurgul – akordeon
Tomasz Boruch – gitary
Paweł Kluba – gitara basowa
Michał Peiker – perkusja

DOBRY TON – kwartet smyczkowy w składzie:
Krzysztof Katana – skrzypce
Piotr Mitka – skrzypce
Aleksander Frankiewicz – altówka
Dominik Frankiewicz – wiolonczela

Repertuar koncertu/spektaklu stanowią piosenki w nowych aranżacjach na zespół wokalno-instrumentalny, treścią nakłaniające do szeroko pojętej refleksji na temat życia. Utwory instrumentalne przeplatać się będą z fragmentami utworów literackich, nawiązującymi nastrojem do charakteru dnia.

Pomysł, kierownictwo artystyczne – Waldemar Domański

Aranżacje, kierownictwo muzyczne – Bartłomiej Szułakiewicz
Scenografia, reżyseria – Wojciech Dawid Terechowicz

Kierownik projektu – Magdalena Gaisek-Gurgul

ORGANIZATOR – Ośrodek Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki
WSPÓŁORGANIZATOR – Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie

Cmentarz Rakowicki jest najstarszą, obok Starego Cmentarza Podgórskiego, nekropolią Krakowa. Jego część znajdująca się przy ul. Prandoty powstała w roku 1920 w miejscu placu ćwiczeń saperów, jako miejsce przeznaczone na pochówki wojskowych. Po II wojnie światowej i utworzeniu kwater żołnierzy polskich, radzieckich, niemieckich, brytyjskich oraz kwater cywilnych, ta część cmentarza nabrała swego obecnego kształtu.

Więcej:
www.MementoVitae.pl
www.BibliotekaPiosenki.pl

KONTAKT:
Waldemar Domański
505 130 120