Norwid Festiwal 2021

Rezydencje artystyczne w ARTzonie – nabór w otwartym konkursie

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie zaprasza do udziału w otwartym konkursie na Rezydencje Artystyczne w ARTzonie, które organizowane są w ramach projektu Norwid Festiwal 2021. Nabór w konkursie potrwa od 1 do 26 września 2021. 

Na dwóch laureatów konkursu czekają dwumiesięczne pobyty rezydencyjne. Rezydencje dedykowane są twórcom różnych dziedzin artystycznych m.in. literatury, sztuk wizualnych, muzyki, sztuk performatywnych. Zgłaszane projekty powinny mieć odniesienie się do hasła przewodniego Norwid Festiwalu pod hasłem „Dopokąd idę!…”, a w szerszym kontekście do twórczości Norwida — „Poety Pielgrzyma”. Prace powinny także dotykać problematyki wolności i ograniczeń współczesnego artysty, w kontekście niepewności, jaką niosą ze sobą sytuacje skrajne i ogólnoświatowe kryzysy.

Organizator zapewni wybranym artystom wsparcie merytoryczne, logistyczne i finansowe w zakresie określonym w regulaminie konkursu. Zadaniem Rezydentów podczas dwumiesięcznego pobytu w przestrzeni ARTzony Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida będzie zrealizowanie projektu artystycznego i zaprezentowanie jego rezultatów podczas wydarzenia finałowego festiwalu, które odbędzie się w dniach 26-28 listopada 2021 r. Projekty artystyczne będą wymagały od Rezydentów jak najszerszego zaangażowania i włączenia w ich realizację mieszkańców miasta.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie www.artzona.okn.edu.pl.

Opiekunka programu rezydencyjnego: Małgorzata Hajto, m.hajto@okn.edu.pl.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
Górali 4, Kraków
tel. 12 644-38-98
e-mail: m.hajto@okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN
www.artzona.okn.edu.pl

 

 Rok Norwida 2021: Winszuję Wieszczowi!

Wydarzenie stanowi wielką akcję zbierania kartek urodzinowych dla Sztukmistrza – Kamila Cypriana Norwida z okazji 200-lecia urodzin poety, które mają miejsce dokładnie 24 września 2021 r. Wykonane i dostarczone przez Was kartki roześlemy w Polskę do instytucji — podobnie jak my, zajmujących się podtrzymywaniem pamięci i propagowaniem twórczości Norwida, życząc im od Was i nas wszystkiego najlepszego z okazji 200-lecia urodzin Wieszcza.

Gotowe kartki uprzejmie prosimy dostarczyć do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5, Kraków) do 19 września 2021 r. Można to zrobić osobiście (zostawiając kartkę w specjalnie do tego celu przygotowanym pudełku w Ośrodku, w godzinach otwarcia) lub pocztą na adres: Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, 31-959 Kraków.

Bardzo prosimy o niewysyłanie do nas kartek mailowo.

Osoby nie posiadające w domu niezbędnych artykułów papierniczych lub preferujące kolektywne prace twórcze, zapraszamy 9 września (czwartek) 2021 r. w godz. 16.00-18.00 do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na wspólne wykonywanie kartek.

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKDNiS oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.

Ponadto w dniach 26-28 listopada 2021 zapraszamy na Norwid Festiwal 2021 pod hasłem „Dopokąd idę!…”, czyli krakowską odsłonę obchodów Roku Norwida z okazji 200-lecia urodzin poety. W programie panele dyskusyjne, recytacja, koncert, warsztaty kreatywnego pisania, spacer po Krakowie śladami poety oraz gra terenowa. Więcej informacji wkrótce na www.nhlab.okn.edu.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Ośrodek Kultury Norwida
Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.p
l
www.facebook.com/NHlabOKN