Jerzy Woźniakiewicz

Ma 39 lat. Menadżer kultury i politolog. Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. W latach 2006-2014 radny Miasta Krakowa i Przewodniczący Komisji Praworządności Rady Miasta Krakowa. Już szóstą kadencję pracuję w Radzie Dzielnicy XIV Czyżyny, w tym przez osiem lat był Przewodniczącym Rady i Zarządu.

Podczas studiów działał w uczelnianych i regionalnych władzach Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Był też dziennikarzem i redaktorem naczelnym wydawanej na uczelni gazety.

W połowie lat '90 kierowałem krakowskim, a następnie małopolskim Związkiem Strzeleckim "Strzelec".

Ukończył z wyróżnieniem Letnią Szkołę Młodych Liderów Społecznych i Politycznych prof. Zbigniewa Pełczyńskiego.

Dużo fotografuje. Lubi jeździć na rowerze, uznając go za najwygodniejszy środek transportu w mieście. Interesuje się nowymi technologiami oraz historią II RP, a także zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem publicznym, zarządzaniem kryzysowym oraz ratownictwem. Jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej i współtworzy Muzeum Ratownictwa w Krakowie.

Żonaty, ma dwóch synów - jedenastoletniego Adama oraz ośmioletniego Antka. Od 34 lat mieszka na osiedlu Dywizjonu 303. Kilka lat temu do ich domu wprowadziła się kotka Emilka, a niedawno dołączyła do niej Fruzia.

Kontakt: wozniakiewicz.plFacebookG+