ŚWIĘTO CZYŻYN powraca

Jest nam niezwykle miło, że po dwóch latach przerwy możemy zaprosić mieszkańców Czyżyn i nie tylko, do wspólnej zabawy.

Organizatorzy: Rada i Zarząd Dzielnicy XIV, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, XXX Liceum Ogólnokształcące przygotowali rozmaite atrakcję:

 • W STREFIE DREWNIANYCH GIER WIELKOFORMATOWYCH każdy znajdzie cos dla siebie, od najbardziej tradycyjnych gier (młynek, warcaby, tryktrak) przez gry sprawnościowe , po współczesne klocki konstrukcyjne.
 • W STREFIE PLASTYCZNEJ – będzie można „wyhodować” kaktusy, wykonać koralikowo-piankowe bransoletki i breloczki.
 • W STREFIE KREATYWNYCH KARTONÓW – będzie można zbudować wielkie zamki z HOCKO KLOCKÓW.
 • W STREFIE CYRKU będzie można spróbować swoich sił w ćwiczeniach równowagi na linie, kuli, rola bola, szczudełkach i balance bike’ach, nauczyć się jeździć w tandemie,  poćwiczyć żonglowanie talerzami, piłkami i chustkami, sprawdzić jak działa diabolo i co można zrobić z flower stickiem. O dobrą zabawę i bezpieczeństwo uczestników zadbają cyrkowcy z Klubu 303.
 • W STREFIE LEGO ROBOTÓW instruktorzy zaproponują walki robotów sumo, pokaz konstrukcji interaktywnych zbudowanych z klocków Lego Mindstorms, robotów CUE, Dash, Sphero. Uczestnicy będą ćwiczyć konstruowanie robotów z klocków, a także programowanie w świecie Minecraft.
 • W STREFIE PROMOCJI CZYTELNICTWA zorganizowanej przez Bibliotekę Kraków odbędzie się głośne czytanie bajek, zabawy literackie, konkurs pięknego czytania, malowanie twarzy, kącik plastyczny.
 • W STREFIE Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM będą czekać zabawy i animacje językowe.
 • W STREFIE POŚWIĘCONEJ BEZPIECZEŃSTWU będą konkursy i zabawy związane z tematyką bezpieczeństwa przygotowane przez Straż Miejską i Policję.

  Na najmłodszych czekają także DMUCHAŃCE, BALONY Z HELEM i KOLOROWY ŚWIAT ANIMACJI.

  Na scenie wystąpią dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół Dzielnicy XIV Czyżyny, cyrkowcy i tancerze z Klubu 303. Będzie można obejrzeć pokazy Hapkido Moo Hak Kwan Polska i Street Workautu, a także wziąć udział w konkursach dla rodzin.

  Szykuje się niezwykła impreza, oczywiście z bezpłatnym wstępem! Startujemy o 15:00