VIII Przegląd Choreograficzny dla Dzieci i Młodzieży „Tańcem Opowiadam” (24.04.2015)

Wychodząc naprzeciw osobom, które pasjonuje taniec i które chcą zaprezentować swoje umiejętności przed szerszą publicznością Klub Ośrodka Kultury zorganizował z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca 24 kwietnia ósmy już Przegląd Choreograficzny dla Dzieci i Młodzieży „Tańcem Opowiadam”. Impreza odbyła się w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta.

W przeglądzie wzięły udział dzieci i młodzież w wieku od 7 do 10 lat ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży i Klubu Ośrodka Kultury, a także tancerze niezrzeszoni. Jak co roku uczestnicy mieli za zadanie samodzielnie opracować choreografię do wybranej przez siebie muzyki oraz dobrać kostium. Prezentowane były różne formy taneczne w układach solowych i zbiorowych. Na imprezę przybyli sympatycy tańca, rodzice, znajomi i przyjaciele uczestników przeglądu.

Poza głównym programem wystąpił zespół baletowy „Gaduły” pod kierunkiem Barbary Gatty- Kostyal, który zaprezentował tańce: „Sen w hipermarkecie”, „Laleczkę z saskiej porcelany” i „Polkę Gadułkę”.

Po prezentacjach tanecznych Barbara Gatty-Kostyal, która jest także pomysłodawczynią całej imprezy, dokonała podsumowania, dziękując dzieciom i ich rodzicom za udział oraz bogaty wyraz artystyczny prezentacji tanecznych. Nagrody rzeczowe ufundowali prywatni darczyńcy.

Mimo szybkiego postępu techniki, taniec nadal jest bardzo popularny wśród dzieci i młodzieży, dlatego celem tej imprezy jest rozwijanie zamiłowania do tańca u dzieci z Nowej Huty i Krakowa. Ideą organizatorów jest także zachęcenie dzieci do kreatywnego myślenia i samorozwoju, poczynając od stworzenia własnego pomysłu choreograficznego, przez dobranie odpowiedniego kostiumu, aż do samodzielnego zaprezentowania układu.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, rodzicom, opiekunom oraz instruktorom za udział w Przeglądzie i zapraszają za rok na kolejną edycję imprezy.