Zapomniane oblicza Nowej Huty – weź udział w wyjątkowej grze miejskiej

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, jako beneficjent programu Edukacja Kulturalna 2019 Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zaprasza wszystkich poszukiwaczy przygód, lubiących łączyć przyjemne z pożytecznym, do podjęcia wyzwania 2-tygodniowej rozgrywki dotyczącej historii Nowej Huty. Udział w grze miejskiej pozwoli sprawdzić własną kreatywność, pomysłowość, bystrość umysłu i zdolności manualne, a ponadto poznać historię największej i najbardziej zróżnicowanej kulturowo części Krakowa. 

 

Scenariusz do gry oraz zadania do wykonania zostały opracowane na podstawie wywiadów historycznych, przeprowadzonych z mieszkańcami wszystkich dzielnic Nowej Huty. Dzięki zebranym historiom rodzinnym, miejscowym anegdotom i tradycjom przekazywanym z pokolenia na pokolenie, udało się stworzyć unikalną rozgrywkę, która pozwoli graczom przenieść się do okresu powstawania Nowej Huty – miejsca integracji Polaków i wspólnej walki o wartości. 

Podczas rozgrywki gracze poznają tradycje i historię Nowej Huty, mierząc się z zadaniami, jakim musieli stawić czoło jej Mieszkańcy, gdy ich dzielnica dopiero nabierała życia. Ponadto zawodnicy będą mogli wykazać się wiedzą zdobytą podczas rozgrywki, która posłuży im do rozwiązywania historycznych zagadek. Do wspólnej przygody organizatorzy zapraszają chętnych w każdym wieku. 

Wytyczne gry: 

  • Gracz wybiera jeden z czterech terminów rozpoczęcia rozgrywki: 3 X, 17 X, 31 X, 14 XI. Jeden gracz/grupa może wybrać tylko jeden termin rozgrywki;
  • Jedna rozgrywka trwa 2 tygodnie – gracz samodzielnie organizuje sobie ten czas na przejście wszystkich stacji gry;
  • Aby wziąć udział w rozgrywce, należy pobrać aplikację „ActionTrack”, która wymaga posiadania urządzenia typu smartphone;
  • Ogłoszenie zwycięzców, wyłonionych spośród graczy wszystkich czterech rozgrywek oraz rozdanie nagród odbędzie się 29 listopada;
  • Udział w grze jest całkowicie bezpłatny;
  • W rozgrywce mogą brać udział zarówno pojedyncze osoby jak i grupy;
  • Najlepsi gracze zostaną wyłonieni na podstawie sumy zdobytych punktów, przyznawanych za bieżące działania w połowie i na zakończenie rozgrywki.

Regulamin rozgrywki wraz z dokładnymi instrukcjami do pobrania na www.krakownh.pl. Zgłoszenia na wybrany termin oraz ewentualne pytania prosimy kierować na adres nowahuta2019@gmail.com.