Zapowiedzi wydarzeń w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

16.03. GODZ. 10.00-13.00, 17. CYRKOWA SOBOTA

Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

16 marca obchodzimy Dzień Pandy. Wszyscy uwielbiają pandy, a już zwłaszcza cyrkowcy. Pandzie się nie odmawia! Już starożytni żonglerzy zwykli mawiać do siebie: “Pan da te piłki, będę żonglować!”. I właśnie dlatego 16 marca w Klubie 303 odbędzie się Cyrkowa Sobota. Już po raz siedemnasty spotykamy się, abyście pod okiem naszych instruktorów mogli zmierzyć się ze sztuką cyrkową.

W programie spotkania znajdą się cyrkowe gry i zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty dla wszystkich zainteresowanych (z nastawieniem na początkujących). Propozycja skierowana jest do każdej grupy wiekowej – nieważne czy masz lat 5, czy 95. Przyjdź i spróbuj swoich sił, spędź sobotni poranek z cyrkiem!

Plan zajęć:

– od 10.00 do 11.30 “DOROŚLI” (osoby powyżej 12 lat, lub z umiejętnościami cyrkowymi)

– od 11.30 do 13.00 “DZIECI” (od 5 do 12 lat)

Osoby z pierwszej grupy mogą zostać z nami po godz. 11.30 i nadal trenować, jednak bez opieki instruktora. W przypadku grupy dla dzieci do zabawy zapraszamy także rodziców!

Wstęp wolny!

 

16.03. GODZ. 18.00, ANGEL’S VOICE – KONCERT OPEROWY YULIYI PONOMAR

Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15)

Najpiękniejsze przeboje z repertuaru znanych światowych śpiewaków operowych zabrzmią
16 marca w Klubie Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta za sprawą koncertu Angel’s Voice. Przed słuchaczami wystąpi Yuliya Ponomar – sopran koloraturowy liryczny. Artystka zaśpiewa utwory Wojciecha Kilara i Davida Garretta, pieśni kojarzone z wykonaniami Andrei Bocellego, Sarah Brightman, Luciano Pavarottiego, Katelin Jenkins, Emmy Shapplin, Maleny Ernman czy grupy Il Divo.

Yuliya Ponomar to absolwentka Narodowej Akademii Muzycznej im. P. I. Czajkowskiego w Kijowie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. Moniki Swarowskiej-Walawskiej. Jest laureatką licznych konkursów wokalnych, zarówno na Ukrainie, jak i w Polsce. W 2016 r. zdobyła wyróżnienie w Konkursie Operetkowo-Musicalowym im. Iwony Borowickiej. Koncertuje na polskiej i zagranicznej scenie muzycznej. W 2017 r. wystąpiła podczas Europejskiej Gali Operowo-Operetkowej im. Bogusława Kaczyńskiego w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Od kilku lat współpracuje z Orkiestrą Straussowską „Obligato”, zachwycając publiczność swoimi interpretacjami zarówno arii operowych, jak i utworów muzyki filmowej.

Wstęp: 10 zł. Sprzedaż biletów w dniu koncertu od godz. 17:00.

 

20.03. GODZ. 17.00-18.30, KLUB RODZICÓW: WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY!

Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

Najwyższy czas w Klubie Rodziców przywitać się z wiosną i porzucić zimową ospałość! Radośnie – z muzyką, tańcem, zabawami ruchowymi i elementami gimnastyki dla całego ciała. Z wiosennym przypływem artystycznego natchnienia, pragnącym wycinać, wyklejać, ozdabiać…

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% ceny. Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.