Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!

Włączając się w program odbywających się w lipcu w Krakowie Światowych Dni Młodzieży, organizatorzy cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Porozumienie Dzielnic Nowohuckich: Dzielnica XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty zapraszają na Koncert dla młodzieży świata „Nie bój się chodzenia po morzu…”. Koncert realizowany we współpracy z Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się na scenie plenerowej właśnie przy NCK (al. Jana Pawła II 232) w poniedziałek 25 lipca 2016 r. o godz. 19.

Podczas koncertu wystąpią: Lidia Jazgar z Galicją oraz Mietek Szcześniak z zespołem. W trakcie imprezy zaprezentowane zostaną najpiękniejsze piosenki z repertuaru obydwu wykonawców. Lidia Jazgar z zespołem Galicja, świętujący w roku 2016 30-lecie działalności artystycznej, zaprezentują piosenki pełne wiary, nadziei i miłości, m.in. Radość Prawdziwa, Spotkanie, Łąka i wiatr, Własnymi rękami, Słowa, Horyzont, Co ważne, Bezszelestnie, Niepamięć, Memento, A wieczory w Krakowie. W programie występu Mietka Szcześniaka znajdą się utwory zarówno w języku angielskim jak i w języku polskim, m.in. z tekstami ks. Jana Twardowskiego, ponadto Barka, Nadzieja moja, Spoza nas i inne.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Nowej Hucie. Koncert realizowany jest przy wsparciu finansowym Miasta Krakowa i Województwa Małopolskiego. Więcej informacji o koncercie można znaleźć na www.nhdn.pl.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

SPONSORZY CYKLU: EDF Polska S.A., Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
SPONSORZY KONCERTU: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie S.A.
PARTNERZY CYKLU: Kraków Airport, Lotto, Agencja Artystyczna Art Blue, Państwowa Szkoła Aspirantów, Concept Music Art
PATRONAT MEDIALNY: TVP Kraków, Radio Plus, Dziennik Polski, Głos. Tygodnik Nowohucki

Strona wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/101104096993843/

Kontakt:
Dział Imprez i Promocji
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
tel. 12 644 68 10 wew. 23 imprezy@krakownh.pl