„Zielono mi” – odnawiamy przedszkolny trawnik w ogrodzie Samorządowego Przedszkola nr 110 im. Marii Kownackiej w Krakowie.

Link do zrzutki : https://zrzutka.pl/2d8zhm

Samorządowe Przedszkole nr 110 im. Marii Kownackiej to palcówka funkcjonująca od 57 lat. Wszyscy dyrektorzy, od jego powstania, pracują z wielkim oddaniem i poświęceniem, dbając o to, aby cieszyła się dobrą opinią. Do zakresu tych działań zaliczyć należy starania o należyte wyposażenie w sprzęt i zabawki rozległego ogrodu wśród drzew i krzewów. Ogród jest ogromną wartością dla przedszkola i wszystkim zależy aby był bezpieczny, piękny i zachęcał do zabawy.

W dzisiejszej przedszkolnej rzeczywistości, nasza palcówka może poszczycić się dużym, zacienionym ogrodem. Jest to coś, co wyróżnia nas spośród innych przedszkoli i jeden z najważniejszych powodów, dla których rodzice tak chętnie wybierają to miejsce dla swoich dzieci. Dla nas, rodziców, ważne jest, aby dzieci mogły jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Duża, zacieniona przestrzeń pozwala na zabawy o każdej porze dnia, nawet w największe upały. Dzieci kochają ten ogród i każdego dnia wyczekują chwili, gdy będą mogły wyjść i w nim pobiegać. Niestety zmieniające się warunki pogodowe (częste upały) oraz obecne podzielenie ogrodu na sektory (ze względu na panującą epidemię), mocno nadwyrężyły rosnący w nim trawnik. W niektórych miejscach trawa zniknęła bezpowrotnie. Dlatego też w chwili obecnej, za najważniejszy cel postawiliśmy sobie odbudowę jego zniszczonych fragmentów.

x1eb119d5a0f349f.jpeg

 

x73eee4d5dc918ce.jpeg

Potrzebne są fundusze aby odnowić najbardziej zniszczone fragmenty trawnika. Przedszkole co roku stara się o dofinansowanie na ten cel, ale środki samorządu i dzielnicy są ograniczone a placówek do obdzielenia wiele. My, rodzice, dysponujemy siłą i chęcią do pracy przy wysiewie, ale niestety nie da się tego zrobić bez specjalistycznego sprzętu. Zebrana kwota pozwoli nam na wynajęcie odpowiednich urządzeń (np. glebogryzrka, wertykulator, areator), nawiezienie ziemi oraz zakup nasion dobrej i trwałej odmiany trawy pod zasiew.