Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza na zajęcia!

18.11. GODZ. 10.00-13.00, CYRKOWA SOBOTA

Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

W te mroźne jesienno-zimowe poranki, warto rozgrzać i rozruszać kości… 18 listopada br. odbędzie się kolejne już spotkanie z cyklu otwartych sobotnich „pikników” cyrkowych! „Pikniki” w cudzysłowie, ponieważ dopóki nie wróci do nas ładna pogoda, zajęcia odbywają się w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1, pierwsze piętro). W programie spotkań są cyrkowe gry i zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty dla wszystkich zainteresowanych (z nastawieniem na początkujących). Propozycja skierowana jest do każdej grupy wiekowej. Nie ważne czy masz lat 5, czy 95, przyjdź i spróbuj swoich sił z naszymi instruktorami! Spędź sobotni poranek z cyrkiem!
Plan działań:
– w godz. 10.00 do 11.30 zajęcia dla osób powyżej 12 r. ż.
– w godz. 11.30 do 13.00 zajęcia dla dzieciaków poniżej 12 r. ż.
Osoby dorosłe mogą zostać po godz. 11.30 i nadal trenować, jednak bez opieki instruktora, a w przypadku grupy dla dzieci – do zabawy zapraszamy również rodziców!

Wstęp wolny!

18.11. GODZ. 11.30-13.30 KLUB RODZICÓW: PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA – ROZMOWY MUZYKĄ

Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Rozmowy muzyką, czyli warsztat umuzykalniający dla rodziców z dziećmi to zajęcia przeznaczone dla rodziców wraz z ich pociechami, którzy pragną spędzić czas ze swoimi dziećmi przy dźwiękach muzyki. Będzie ona tworzona mocą wspólnych głosów i odgłosami pochodzącymi z przeróżnych instrumentów. Spróbujemy odnaleźć dźwięki, które zarówno dorośli, jak i dzieci zechcą słyszeć częściej w swoich domach i które staną się ich własną pieśnią, „pieśnią domu”. Warsztat ma na celu nie tylko zapewnić mile i kreatywnie spędzony czas, ale także uwrażliwienie rodziców na potrzeby, preferencje dzieci – i na odwrót. Muzyka stanie się środkiem do wyrażenia swoich uczuć i pragnień. Prowadzenie: Karolina Dziabkowska: psycholożka, psychodramatystka, aktorka, muzyk.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,5 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

20.11. GODZ. 15.00, WYKŁAD – PIERWSZA POMOC DLA SENIORA

Nowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a)

Wykład poświęcony będzie tematyce udzielania pierwszej pomocy. Poruszone zostaną m.in. zagadnienia związane z postępowaniem przy omdleniach, urazach, podejrzeniu zawału serca i udaru. Wykład poprowadzi Kamil Kolanowski – zawodowy strażak Państwowej Straży Pożarnej oraz ratownik medyczny, komendant Ochotniczej straży Pożarnej.

Wstęp wolny!