Spacer: Czyżyny – między historią a współczesnością

Start: Chleb Powszedni, os. Avia 3

Spacer w ramach cyklu Alternatywny przewodnik po Nowej Hucie. Prowadzenie: Maciej Miezian. Organizatorzy: Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, Chleb Powszedni. Wstęp wolny – zapisy do 14 III: j.klas@okn.edu.pl.

Podczas spaceru uczestnicy poznają dzieje Czyżyn od czasów najdawniejszych do współczesności. Nie zabraknie licznych ciekawostek i opowieści o dawnych lotnisku Rakowice-Czyżyny. Przyjrzymy się również przemianom przestrzennym terenów dawnej wsi, jakie trwają od zamknięcia lotniska w 1963 r. do dnia dzisiejszego.

Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie to cykl, podczas którego wspólnie spacerujemy, poznajemy ciekawych ludzi i odwiedzamy fascynujące miejsca, poznając nieoczywiste oblicze Nowej Huty. Dołącz do nas i zakochaj się w Nowej Hucie, jakiej nie znasz!

Organizatorzy:

Piekarnia Chleb Powszedni – mała lokalna piekarnia w Czyżynach (os. Avia 3). Pieczywo powstaje na miejscu przy użyciu naturalnych składników. Można tam też napić się kawy i zjeść śniadanie.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida – instytucja kultury Miasta Krakowa o ponad 60-letniej tradycji. Swoimi działaniami inspiruje, wzmacnia potencjał i więzi nowohucian oraz poczucie odpowiedzialności za miejsce, w którym żyją. Aktywnie włącza się w procesy związane z dziedzictwem kulturowym i tożsamością Nowej Huty.

Szczegółowe informacje:
Dział Animacji i Promocji Kultury
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65, w. 18, animacja[at]okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/oknorwid